KAHRAMANMARAŞ ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Öğretmenlerimiz "TIMSS 2019 Uygulaması Bilgilendirme Çalıştayı"İçin Antalya´da

Öğretmenlerimiz "TIMSS 2019 Uygulaması Bilgilendirme Çalıştayı"İçin Antalya´da
Öğretmenlerimiz "TIMSS 2019 Uygulaması Bilgilendirme Çalıştayı"İçin Antalya´da

Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMSS) uygulaması, Türkiye´de bu yılın nisan ayında 60 il ve 217 okulun katılımı ile ilk kez elektronik ortamda düzenlenecek. Türkiye´nin de üyesi olduğu Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (IEA) tarafından 4 yıllık döngülerle yapılan TIMSS´te, 5´inci ve 8´inci sınıf düzeyindeki öğrencilerin matematik ve fen bilimleri derslerinde kazandıkları bilgi ve becerilerin değerlendirilmesi amaçlanıyor.

Antalya´da düzenlenen "TIMSS 2019 Uygulaması Bilgilendirme Çalıştayı"na Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu ile Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy´un yanı sıra TIMSS uygulamasının yapılacağı okullardaki idarecilerle fen ve matematik branş öğretmenleri olmak üzere yaklaşık 650 eğitimci katıldı.

Kahramanmamaraş´tan da örneklem olarak seçilen okullarda görev yapan idareciler,fen bilimleri ve matematik öğretmenlerinden oluşan 12 kişilik ekip, TIMSS 2019 uygulamasının değerlendirme çerçevesiyle ilgili detayların paylaşıldığı  örnek sorular hakkında bilgilendirme yapıldığı seminere katıldı.

Egemenlik Mahallesi 21012. Sokak No3 Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş - 03442353133

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.