KAHRAMANMARAŞ ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Akademik Başarı Takibi Projesi Başladı

İlimizde akdemik başarının artırılması için yürütülecek "Akademik Başarı Takibi" projesi 6 okulda pilot uygulama olarak başlatıldı.  
Akademik Başarı Takibi Projesi Başladı

İlimizde akademik başarının artırılması için yapılacak izleme ve değerlendirme çalışmaları hakkında pilot okul olarak belirlenen 6 okulda başlatıldı. Projenin detayları yapılan toplantıda okul idarecileri ve rehber öğretmenlerine aktarıldı.

Çalışmalar neticesinde elde edilecek verilere göre ABT (Akedemik Başarı Takibi) projesi tüm okullarımızda yürütülecektir. Akademik Başarı Takip Projesi ile pilot okullardaki öğrencilerin akademik başarılarının düzenli olarak ve bilimsel yollarla elde edilen sayısal veriler üzerinden takip edilmesi ve bulguların eğitimin içinde yer alan tüm paydaşlarla paylaşılarak genel bir akademik farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu proje ile; okullarımızın kendi öğrencilerinin başarısını takip etmesini sağlamak suretiyle, 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda veriye dayalı yönetim anlayışını zamanla  tüm kurumlarımızda yaygınlaştırılması hedeflenmektir.

 07-10-202007-10-202007-10-202007-10-2020

 

Egemenlik Mahallesi 21012. Sokak No3 Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş - 03442353133

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.