KAHRAMANMARAŞ ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

4. Sınıflar Çevrim İçi Okuma Etkinliği

4. Sınıflar Çevrim İçi Okuma Etkinliği

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve Şube Müdürü Ahmet Akküncü'nün de katıldığı, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezince PIRLS kapsamında öğrencilerle Aziz Sancar konulu çevirim içi okuma etkinliği yapıldı.

 

Etkinliğin açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz yaptı ve şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Valim, değerli, sevgili öğrenciler; sözlerime başlarken, ben de sizleri hürmetle saygıyla selamlıyorum, Ramazan-ı Şerifin mübarek olmasını temenni ediyorum, dua ediyorum. Bu akşam uluslararası sınavlarda ilimizi temsil edecek olan, Bakanlığımızca belirlenmiş okullarımızdan bir grup öğrencimizle çevirm içi okuma etkinliği gerçekleştireceğiz. Hakikaten hem uluslararası sınavlarda hem de ulusal sınavlarda çocuklarımızın arzulanan başarıyı yakalaması için yapılan en iyi şey okuma olduğu hususunda ittifak edilmiş durumda. Bu programa vakit ayırıp teşriflerinizden dolayı sayın valim, eğitimciler adına hürmet ve saygılarımızı sunuyorum. Çocuklarımızın da ilimizi en iyi şekilde temsil edeceklerine ve programı en iyi şekilde yürüteceklerine inanıyorum, hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum." dedi.

 

"Çok kıymetli Millî Eğitim Müdürümüz, çok değerli okul müdürlerimiz, değerli idarecilerimiz, değerli öğretmenlerimiz, sevgili öğrencilerimiz, çok kıymetli velilerimiz ben de sizleri saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Hayırlı Ramazanlar diliyorum." diyerek konuşmasına başlayan Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun okuma etkinliği ile  ilgili şunları dedi:

"Sizlerin motivasyonunu arttırma adına bize düşen bir görev varsa onu da sizlerle paylaşalım anlamında bu programdayız. Ben bu okuma etkinliğini inşallah bundan sonra ki çalışmalarımızda başarılara vesile olmasını temenni ediyorum. Tatbikî "Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Projesi" kapsamında yürütülen bu faaliyetin inşallah önümüzdeki süreçte hem uluslararası alanda, hem de ulusal çaptaki sınavlarda mutlaka başarılı sonuçlar ortaya koyacağına inanıyorum. Okumanın önemini burada uzun uzun anlatmaya gerek yok, bu bir gerçek. Bundan sonra ki süreçte de özellikle öğrencilerimizin okuduğunu anlaması noktasında, sınavlarda başarılı sonuçlar alması açısından çok önem arz ediyor. Bütün sınavlarda gözlemlediğimiz, okuyan, okuduğunu anlayan öğrencilerimizin sınavlarda başarılı olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla inşallah bu etkinliklerle, bu faaliyetlerle öğrencilerimiz kendi alanlarında başarılı olacaklar, canlı sonuçlar ortaya koyacaklar, ben bu projede, bu faaliyette emeği geçen bütün il idarecilerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum, öğrencilerimize başarılar diliyorum ve velilerimize de öğrencilerimizi bu noktada destekledikleri için, onlarla beraber oldukları için, işbirliği yaptıkları için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu okuma etkinliğinin sadece bir projenin parçası olarak değil de hayatımızın bütününe yayılarak devam etmesini temenni ediyorum."

 

Konuşmalardan sonra Ölçme Değerlendirme Merkezi Koordinatörü Mahmut Per tarafından 2021 Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırması (PIRLS) ? ((Progress in İnternational Reading Literacy Study) ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Platformu (odmplatform.meb.gov.tr)ile ilgili kısa bilgi verildi.

11-05-202111-05-202111-05-202111-05-202111-05-202111-05-202111-05-2021

Egemenlik Mahallesi 21012. Sokak No3 Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş - 03442353133

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.